EAS on 7 aastaga maksnud toetusteks 800 miljonit eurot

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) on erinevate valdkondade lõikes maksnud toetusi viimasel seitsmel aastal kokku 801 miljonit eurot.

EASi esindajad andsid täna riigikogu majanduskomisjonile ülevaate organisatsiooni tegevustest ja tulemustest viimasel seitsmel aastal.

Ülevaatest selgub, et EASi toetatud ettevõtted on loonud veerandi kogu Eestis loodavast lisandväärtusest. Viimastel andmetel on EASilt toetust saanud ettevõtetel lisandväärtus töötaja kohta 30 900 eurot, mis on 31% rohkem kui Eesti keskmine.

Sealjuures oli EASi toetatud ettevõtete ekspordikäibe nominaalkasv keskmiselt kaks korda kõrgem kui oli seatud eesmärgiks riiklikus arengukavas, ulatudes tervikuna 4,8 miljardi euroni. EAS mängib olulist rolli ka selles, et erasektori investeeringud teadus- ja arendustegevusse on tõusnud 1,5%-ni sisemajanduse koguproduktist.

 „2014. aasta on EASile ettevalmistusaeg uueks Euroopa Liidu rahastusperioodiks. Igapäevaselt töötatakse uute toetusmeetmete ning uute toodete ja teenuste välja töötamise nimel. Ettevalmistamisel on ka EASi tegevusstrateegia koos pikaajaliste eesmärkide püstitamisega,“ selgitas EASi nõukogu esinaine Cinzia Siig.

Aastatel 2007-2013 võeti aktiivselt kasutusele Euroopa Liidu struktuurivahendeid ja seetõttu on  käimasoleval ajal suurem osa tegevusi suunatud vana perioodi elavdamise seisukohast kui ka EASi enda töö tulemuslikkust hinnates. Vaadates tulevikku, nentis ta, et pikaajalised sihid lähtuvad riiklikus arengukavas „Eesti 2020“ püstitatud eesmärkidest sulgemisele. Eelmise perioodi tegevused kestavad osaliselt kuni 2015. aasta lõpuni.

Cinzia Siig pidas viimast seitset aastat edukaks nii majanduse
Ühtlasi tõdesid EASi esindajad, et uuel programmperioodil muutub EASi suund toetuste jagajast kliendikeskseks nõustajaks ja kompetentsikeskuseks.

EASi tegevusülevaate andsid juhatuse liikmed Martin Hirvoja ja Taavi Laur.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara