Asjade internet muudab nii tööstust kui majandust

Lähiaastail ühendatakse internetti kümneid miljardeid seadmeid, mis mõjutab oluliselt nii tööstusettevõtete kui kogu majanduse toimimist.

„Hetkel on internetti ühendatud hinnanguliselt 5 miljardit seadet, kuid aastaks 2020 on võrku ühendatud juba 50 miljardit seadet,“ märkis Ericsson Eesti müügijuht Urmas Ruuto.

Kuna üha enam erinevaid seadmeid ühendatakse võrku ka tööstussektoris, toob see endaga nii uusi võimalusi kui ohte.

„Oluliselt paraneb protsesside reaalajas jälgimine ning sellest johtuvalt nende optimeerimine ja kuluefektiivsuse tõus. Samas võivad kõige sellega kaasneda ka turvariskid,“ sõnas Ruuto.

Tema hinnangul jätab asjade internet (inglise keeles IOT ehk internet of things – toim) lähiaastail jälje nii tööstusele kui majandusele tervikuna.

„Esiteks avaneb täiesti uus turusektor ehk kõik mis on nn „tarkade“ lahendustega seotud: tark kodu, (ühis)transport, (jae)kaubandus, avalikud teenused jne. Teiseks: tööstuse moderniseerimine. Olenevalt valdkonnast võib see mõju avaldada nii tarneahelatele kui tõõjõu ja muude ressursside juhtimisele. Kindlasti peaks seeläbi suurenema ka automatiseerituse tase,“ selgitas Ruuto.

Tema sõnul mängib asjade internet juba täna olulist rolli nii Ericssoni kui tema klientide tegevuses.

„Ühe meie kliendi, Maersk Line’i laevadele on tekitatud iseseisev GSM võrk kõnesideks ja kõikide  veetavate konteinerite parameetrite jälgimiseks. Selle süsteemi abil näeb keskselt reaalajas hoiustamise tingimusi, laevade liikumisi jne,“ tõi Ruuto näite.


Urmas Ruuto pikemat ülevaadet asjade interneti mõjudest saab kuulata juba 25. veebruaril, mil toimub Äripäeva Tööstusuudiste ja Tallinna Teaduspark Tehnopoli seminari „Kuidas moodsa tehnoloogia abil tootmise efektiivsust tõsta?“. Täpsema info seminari kohta leiab SIIT.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara