Norra ettevõtjad otsivad Eestis koostööpartnereid

Sel nädalal külastab Eestit 40-liikmeline Norra ettevõtjate delegatsioon eesmärgiga tihendada koostööd Eesti ettevõtjatega keskkonnasõbraliku innovatsiooni arendamisel.

Norra delegatsiooni suurus peegeldab suurt huvi koostöö vastu eestlastega.

“Meie kogemus näitab, et Norra ja Eesti ärimehed leiavad kiiresti ühise keele,” ütles Norra suursaadik Lise Kleven Grevstad.

Tema sõnul on Eestis umbes 400 Norra omanikega ettevõtet. “Paljud neist on eestlaste ja norralaste ühisettevõtted. Keskkonnasõbraliku innovatsiooni arendamise programm annab suurepärase võimaluse ühendada Eesti infotehnoloogilised ja Norra keskkonnatehnoloogilised kogemused, mis elavdavad kahe riigi majanduslikku koostööd veelgi,” lisas Grevstad.

Programmi pikaajaline eesmärk on looduslike resursside säästmisega vähendada keskkonnamõjusid ja edendada majanduskoostööd. “Eelkõige ootame taotlusi Norra ja Eesti koostööprojektidelt, mille eesmärgiks on kaasaegse tehnoloogia lahenduste abil luua keskkonnasõbralikke tooteid ja teenuseid,” selgitas EASi juhatuse liige Taavi Laur.

Lauri sõnul esitasid esimeses taotlusvoorus kahe riigi ettevõtted ennekõike ühiseid energiasäästu e-lahenduste ja e-tervise arendusprojekte.

Norra IT ettevõtete, klastriorganisatsioonide ja omavalitsuste esindajate delegatsioon viibib Eestis 4.–5. veebruarini. Koostöövõimalusi Eesti ettevõtetega otsitakse Norra toetuste programmi “Keskkonnasõbraliku innovatsiooni arendamine info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) abil” kaudu. Programmi eelarve on 6,2 miljonit eurot.

Keskkonnasõbraliku innovatsiooni Norra toetuste programmi teine  taotlusvoor on avatud 28. veebruarini. Taotlusi saab esitada läbi EAS-i e-teeninduse. Lisainfo taotluste esitamiseks leiab EAS-i kodulehelt www.eas.ee/greenit


 

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Käsi­raamatud