AS Tallinna Tööstuspargid: välisfirmade huvi on madal

AS Tallinna Tööstuspargid juhataja Ivar Lindpere sõnul on huvi ettevõtte poolt arendatavate tööstusparkide vastu suurenenud, kuid välisfirmade huvi on olnud väga madal.

AS Tallinna Tööstuspargid olulisem areng 2013. aastal oli Suur-Sõjamäe tööstuspargi I etapi arenduse lõpetamine (Tapri tänav koos 8 kinnistuga). Rajatud said sõidu- ja kõnniteed ning mahasõidud kinnistutele, tänavavalgustus, sadevetekanalisatsioon, gaasitrass, vee- ja kanalisatsioon-, side- ja elektritrassid.

Tallinna Tööstuspargid on arendanud kokku 3 tööstusparki.

Tondiraba tööstuspargis on hetkel tegutsevaid ettevõtteid 14 ja töötajaid 1344. Kõnealuses pargis on kõik kinnistud juba müüdud, kuid neljal kinnistul pole veel ehitustegevusega alustatud.

Betooni tööstuspargis on tegutsevaid ettevõtteid hetkel 1 ning töötajaid 50. 1 kinnistu on koormatud hoonestusõigusega, kuid ehitustegevust ei ole veel alustatud.  Vabu kinnistuid on 3 ning 1 on broneeritud.

Suur-Sõjamäe tööstuspargis tänase seisuga tegutsevaid ettevõtteid pole. 2013. aastal müüs arendaja seal 2 kinnistut, vabu kinnistuid on 6.

„Huvi ja nõudlus AS Tallinna Tööstuspargi poolt pakutavate kinnistute vastu on suurenenud. Välisfirmade huvi on olnud väga madal,“ märkis Lindpere.

Tema kinnitusel on AS tallinna Tööstuspargid olulisem eesmärk 2014. aastal võimalikult paljudele kinnistutele seada hoonestusõigus või kinnistud müüa, et koguda vajalikud vahendid Suur-Sõjamäe tänava II etapi arenduseks.

 
Tööstusuudised uurib jaanuaris erinevate tööstusparkide arendajatelt, kuidas möödus neile 2013. aasta ning millised arengud on kavas 2014. aastal.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara