Paaditootja Alunaut soovib käivet kasvatada

Hiljuti Rootsi riigiameti suure tellimuse täitnud Saaremaa paaditootja Alunaut soovib järgmisel aastal käivet kasvatada.

"Saabuvasse aastasse suunatud pilk on optimistlik," kinnitas Alunaudi juht ja osanik Mark Muru Saarte Häälele ning lisas, et plaanis on turule tuua veel 2-5 uudistoodet.

Lõppev aasta oli Alunaudile heitlik, käive jääb suurusjärguna eelmise aastaga võrreldes samaks, samas tuleb negatiivsesse poolde arvata kokkulepitud projektide alguse venimise ja edasilükkamise, aga ka tellimuste ülesütlemise viimasel hetkel.

"Ka ei ole meil pingutustest hoolimata õnnestunud oma töömahtusid tõsta ja seega see eesmärk tänavu kahjuks ei realiseerunud," märkis Muru, lisades, et tuleb vapralt edasi püüelda.

"Kokku on erinevaid Alunaudi paate saabuva aastavahetuse seisuga vete peale lastud juba lausa 16 ning nad kannavad oma uuest kodusadamast lähtuvalt Eesti, Rootsi, Norra ja Saksa lippu," lisas Muru.

Sel nädalal pani Saaremaa alumiiniumpaatide tootja Alunaut Rootsi poole teele kuus viimast paati kümnepaadilisest tellimusest, mille ostjaks oli Rootsi kriisireguleerimiskeskus. 300 000 eurot maksnud tehingust kirjutas Äripäev septembri alguses.

OÜ Alunaut müügitulu ulatus mullu 771 600 euroni, millest 71% moodustas eksport. Ekspordi peamiseks sihtriigiks oli Rootsi. Ettevõtte puhaskasum oli eelmisel aastal 87 600 eurot.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Käsi­raamatud