Tippdisainer: disaini kasutamisel pole reegleid

Rahvusvahelise kogemusega tippdisainer Matti Õunapuu sõnul pole disaini kasutamisel kindlaid reegleid, küll aga palju võimalusi.

Õunapuu kinnitusel mängib disain uue toote arendamise juures olulist rolli, mis vahel on prevaleerivam, vahel sekundeerivam.

„Formaalselt disain ei loo alati lisaväärtust. Mõnel juhul pole teda vajagi. Samas paljudel juhtudel loob ta põhilise osa toote väärtusest. Tähtis on, et ettevõtja ise teaks, mida tahab saavutada ning mõistaks, mis vahendeid selleks kasutada ja oskaks arendusprotsessis komplekteerida vajalikud komponendid,“ märkis Õunapuu.

Tema hinnangul võiks ootuste kohta disaini kasutamisel rohkem teadlikkust olla. Seetõttu on oluline teada, kui palju võiks ettevõte disainerit usaldada ning temale loota või peaks proovima hoopis disainerit suunata.

„Suhte iseloom arendusjuhi ja disaineri vahel on väga tähtis, sest uue toote loomine on emotsionaalne protsess ja kümnesse saamiseks on lisaks kalkulatsioonile vaja ideid, nende pidevat ümberhindamist, sõelumist ja uuesti kalkuleerimist. Tahan öelda, et disaini kasutamisel ei ole reegleid, kuid on palju võimalusi,“ lisas Õunapuu.

Matti Õunapuu esineb 18. detsembril toimuval Tööstusdisaini seminaril „Kuidas disain ettevõtte kasuks teenima panna?“ ettekandega „Mida soovitab tippdisainer tööstusettevõtetele?“ Täpsema info leiate seminari kohta SIIT.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara