Eesti jäi ilma suurest välisinvesteeringust

Haavapuidumassi tootva ASi Estonian Cell omanik otsustas Eesti heitliku majanduspoliitika ja kõrgete energiakulude tõttu oma uue tehase rajada Eesti asemel Austriasse.

Estonian Celli juhatuse liikme Siiri Lahe sõnul avas grupi omanik käesoleval aastal Austrias uue paberitehase, mille tootmisliinidelt tuli möödunud kuul juba ka esimene toodang.

„See tehas maksis 115 miljonit eurot ja ta oleks sobinud ka Kundasse, meie praeguse tehase kõrvale. Investeering tehti aga hoopis Austriasse, kus on oluliselt kallim tööjõukulu. Selle põhjuseks olid Eesti heitlik majanduspoliitika ja kõrged energiakulud,“ selgitas Lahe.

Tema hinnangul vajab Eesti sarnaste juhtumite edasiseks vältimiseks väga selget majandus- ja tööstuspoliitikat.

Estonian Celli energiakulud ulatuvad aastas 20 miljoni euroni. Kuna ettevõtte Eestis tegutsemise jooksul on kohalikud energiahinnad hüppeliselt kasvanud, kutsus Lahe üles ettevõtteid, kellel on samuti energiateemalisi muresid, selgasid kokku panema ja ühiselt lahendusi leidma. 

Ta lisas, et kuigi Estonian Cellil on olemas ehitusluba oma elektrijaama ehitamiseks, pole ebastabiilses majandusolukorras võimalik seda investeeringut teha.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Käsi­raamatud