Vaido Palmik: Madalseisust võidavad Eesti tootjad

ASi Estanc juhataja Vaido Palmik tõdes Äripäeva Tööstusettevõtete Äriplaan 2014 konverentsil metallitööstuse positsiooni iseloomustades, et asutakse suhtelises madalseisus.

See madalseis aga ergutab tootjat leidma uusi nutikaid lahendusi, tellijatel on samas aega otsida ja leida uusi tarnijaid.

„Energiasektori tellimustes on madalseisuhetk, aga kui keegi julgeb otsa lahti teha ja tellimused pääsevad liikuma, siis kindlasti ei jää ka materjalimüüjad tukkuma – risk materjali hinnatõusule on seega täiesti arvestav,“ iseloomustas Palmik olukorda. „Aga ma usun, et Eesti ettevõtted sellest madalseisust võidavad.“

Terasesektori ettevõtteid võiksid tema hinnangul aidata suured projektid õli- ja keemiatööstuses.

1.juulist 2014 jõustub standard  EN 1090, mis kehtestab CE-märgistuse teraskonstruktsioonidele (tornid, mastid, korstnad, sillad, ehituskonstruktsioonid jmt). Palmik leiab, et see on eeliseks suurtele ja tugevatele ettevõtetele, aga ohuks väiksematele tegijatele.

„Ma usun, et töötajad hakkavad Soomest naasma, vähemalt ajutiselt,“ ütles ta. „Aga see toob omakorda kaasa surve palkade tõusuks.“

Osale arutelus

  • Ain Alvela

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Käsi­raamatud