BLRT ehitab maailma suurima kalakasvatuslaeva

BLRT Gruppi kuuluv Eesti ettevõte Marketex Marine sõlmis lepingu maailma suurima terasest kalakasvatuse pargase ehitamiseks Norra ettevõttega OCEA.

"Võimalus teostada niivõrd ainulaadne projekt koostöös maailma suurima kalakasvatusettevõttega on au küsimus kogu meie meeskonnale. Loodame, et see pargas saab olema esimene paljudest taolise suurusega pargastest meie ettevõtte portfellis," ütles Marketex Marine'i juht Darren Edwards pressiteates.

Viimase kümme aasta jooksul on Marketex Marine ehitanud kalakasvatuse ujuvlaboratooriumi Norra Troms¸ ülikooli tellimusel ning üle 250 kalakasvatuspargase. Ligi 150 pargast on ehitatud OCEA tellimisel.

"Usume, et seeläbi saadud kogemus ning meie spetsialistide ja projektijuhtide kõrge kvalifikatsioon on need tegurid, mis andsid OCEA-le kindlustunde usaldamaks meile niivõrd olulise projekti elluviimise," märkis Edwards.

Pargas on 30 meetrit pikk, 18 meetrit lai ning mahutab 750 tonni sööta. Plaanide kohaselt antakse pargas tellijale üle järgmisel suvel. Pargas ehitatakse "võtmed kätte" põhimõttel – kõik tööd, alustades projekteerimisest ning konstruktsiooni keevitamisest kuni lõpliku seadmete testimiseni, tehakse Marketex Marine spetsialistide poolt.

Marketex Marine OÜ pakub terasest, roostevabast terasest ja alumiiniumist suuremõõtmelisi lahendusi väikelaevaehituse, kalakasvatuse ning tuuleenergeetika turgudele. Ettevõte asutati ettevõtte BLRT Marketexi ümberkorraldamise käigus. Ettevõte on osa Baltimaade ühest suurimast tööstuskontsernist BLRT Grupp.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Käsi­raamatud