AS Matek: eksporti mõjutavad referentsid

Puitmaju tootva AS Matek juht Sven Mats ütles EASi konverentsil „Liftiga tulevikku“, et heaks võimaluseks eksportturgudel edasi liikumiseks on referentside omamine.

Matsi sõnul  on Mateki tegevusvaldkonnas kõige keerulisem uuele turule minnes see, et oma toodetest saab näidata küll pilte ja rääkida jutte, kuid midagi käega katsuda pole.

„Väga hea viis edasi pääsemiseks on omada turgudel referentse. Üks hästi tehtud projekt genereerib juurde kolm uut projekti,“ märkis Mats.

Ta meenutas kogemust, mille puhul lasi üks Rootsi kinnisvaraarendaja ASil Matek ehitada üsna väikese ja esmapilgul mõttetu suvila.

„Tegime selle ära ja tegime seda hästi,“ meenutas Mats, kelle sõnul saadi sel aastal tänu samale kliendile leping 70 majaühiku tarnimiseks.

AS Matek on Sven Matsi kinnitusel müünud välisturgudele üle 7000 puitmaja ning viimase 5 aasta ekspordimaht ulatub 97 protsendini ettevõtte müügist.

„Ma olen eriti uhke selle üle, et oleme müünud oma maju Islandile ja Fääri saartele. Kui sellises kliimas püsivad majad püsti ja soojana, siis järelikut oleme midagi hästi teinud,“ lisas ettevõtte juht.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Otto Bock Estonia otsib NÕUDLUSE PLANEERIMISE JA KLIENDIHALDUSE JUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. september 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Käsi­raamatud