AS Matek: eksporti mõjutavad referentsid

Puitmaju tootva AS Matek juht Sven Mats ütles EASi konverentsil „Liftiga tulevikku“, et heaks võimaluseks eksportturgudel edasi liikumiseks on referentside omamine.

Matsi sõnul  on Mateki tegevusvaldkonnas kõige keerulisem uuele turule minnes see, et oma toodetest saab näidata küll pilte ja rääkida jutte, kuid midagi käega katsuda pole.

„Väga hea viis edasi pääsemiseks on omada turgudel referentse. Üks hästi tehtud projekt genereerib juurde kolm uut projekti,“ märkis Mats.

Ta meenutas kogemust, mille puhul lasi üks Rootsi kinnisvaraarendaja ASil Matek ehitada üsna väikese ja esmapilgul mõttetu suvila.

„Tegime selle ära ja tegime seda hästi,“ meenutas Mats, kelle sõnul saadi sel aastal tänu samale kliendile leping 70 majaühiku tarnimiseks.

AS Matek on Sven Matsi kinnitusel müünud välisturgudele üle 7000 puitmaja ning viimase 5 aasta ekspordimaht ulatub 97 protsendini ettevõtte müügist.

„Ma olen eriti uhke selle üle, et oleme müünud oma maju Islandile ja Fääri saartele. Kui sellises kliimas püsivad majad püsti ja soojana, siis järelikut oleme midagi hästi teinud,“ lisas ettevõtte juht.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara