Eesti Energia müüs mullu tankeritäie vedelkütuseid

Eesti Energia Õlitööstus tootis ja müüs möödunud aastal läbi aegade suurima koguse põlevkiviõli.

Vedelkütuseid tootis õlitööstus 2012. aastal 211 075 tonni, mis on 14% enam kui aasta varem. Kütuste müük ulatus rekordilisele tasemele, ulatudes enam kui 203 100 tonnini, mis suurenes samuti 14% võrra. Kõnealune kogus on võrreldav suure naftatankeri mahutavusega.

Eesti Energia teatel oli tootlikkuse kasv tingitud Eneft140 õlitehase kõrgest (82,5%) töökindlusest, mis on võrreldes viie aasta taguse ajaga pea kaks korda tõusnud.

Häid majandustulemusi aitas saavutada ka kütteõli kõrge maailmaturu hind. Möödunud aastal oli raske kütteõli keskmine hind 515,7 €/t, mis on 13% kõrgem kui 2012. aastal kui keskmiseks hinnaks oli 456,6 €/t.

Õlitööstus müüb põlevkivist valmistatud kütteõlisid, millel on erinevad kasutusomadused. Toodetel on madal väävlisisaldus ja viskoossus. Lisaks kütteõlidele toodab õlitööstus ka uttegaasi, mida kasutatakse elektritootmiseks Narva Elektrijaamades. Õlitööstuse toodete peamised tarbijad on soojatootjad, energeetikaettevõtted, teedeehitajad, põllumajandustootjad ning laevakütuste tootjad ja müüjad.

 

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

METEC otsib musta metalli keevituse osakonna TOOTMISJUHTI

Tripod Grupp OÜ

30. september 2018

Teabevara