Ettepanek: majandusaasta aruande esitamise tähtaeg lühemaks

Statistikaamet soovib lühendada ettevõtete majandusaasta aruannete esitamise tähtaega paari kuu võrra — auditeerimist nõudvad aruanded laekuksid senise kuue kuu asemel nelja kuu jooksul ning auditeerimist mittevajavad kolme kuu jooksul pärast majandusaasta lõppu.

Statistikaameti kommunikatsioonijuht Anu Ots rõhutab, et tänane Eesti Päevaleht väidab ekslikult, et statistikaamet tahab ettevõtetelt majandusaasta aruandeid senise kuue kuu asemel kahe kuu jooksul.

Ameti ettepanek lühendada majandusaasta aruande esitamise tähtaega ei ole kindlasti kantud soovist tõsta andmeesitajate koormust, selgitab Ots. 

"Statistika tegemisel on majandusaasta aruande andmestik oluline ja amet on selle kasutamisest väga huvitatud, et ettevõtted ei peaks samu andmeid mitu korda esitama," räägib Ots. "Laialdasemat kasutamist piirab majandusaasta aruande esitamise hiline tähtaeg ja pahatihti ka esitamisega hilinemine. Tarbija soovib infot oluliselt varem."

Praegu kehtiv tähtaeg, mille järgi majandusaasta aruanne esitatakse kuue kuu jooksul pärast majandusaasta lõppu, pärineb arvutieelsest ajastust ja on olnud ameti sõnul muutmatu ligi 20 aastat. Samas kasutavad kaasajal ettevõtted raamatupidamisprogramme ja esitavad majandusaasta aruande elektrooniliselt.

Sellest lähtuvalt tegigi statistikaamet justiitsministeerumile ettepaneku algatada tähtaja lühendamise arutelu.

 

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Käsi­raamatud