Saku Õllletehase mullune müük jäi alla vaid buumi tipule

Saku õlletehase tootmismaht oli eelmisel aastal ühel ajaloo kõrgemal tasemel – ligi 80 miljonit liitrit, jäädes alla vaid tarbimisbuumi aegse 2006. aasta rekordile.

Saku müügikäive kasvas aastaga 20% võrra, milles oluline osa oli ekspordil. Mullu eksportis ettevõte ligi 50% Sakus toodetud jookidest. Suurimad eksporditurud on Soome, Poola, teised Balti riigid ja Taani.

Saku poolt Eestis müüdud jookide käive jäi lähedaseks 2011. aastale, olles siiski vaatamata kogu õlleturu langusele kerges tõusutrendis.

Õlletehase juhi Margus Kasteini sõnul elab firma hoolimata suhteliselt edukast aastast majanduskeskkonnas, kus kindlus ja stabiilsus on pigem erand kui reegel. "2013. aasta märksõnadeks jäävad mõõdukas ebakindlus tarbijate seas, toorainete hinnatõus maailmaturul ja samuti muudatused kohalikus alkoholipoliitikas," rääkis ta.

Kasteini ütlusel kujuneb alanud aasta tarbijate jaoks huvitavaks ja Saku jaoks tegusaks, kuna ettevõte plaanib turule tuua mitmeid uusi jooke, sealhulgas Eesti inimeste jaoks uudseid maitseid. "Eesti tarbija eristub oma uuendusmeelsuse ja huviga uute maitsete vastu, seda kinnitas taas ka tagasiside äsja lõppenud aasta tooteuuendustele," märkis ta. "Üks trendidest, mis eelmist aastat iseloomustab, on suund väiksemate pakendite poole," lausus ta.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

MARMITON AS otsib TOOTMISJUHI

Tammiste Personalibüroo OÜ

26. august 2018

Teabevara