Arno Kolk: tänane ühistransport ei võimalda kaugemalt tööl käia

Eesti Elektroonikatööstuse Liidu tegevjuht Arno Kolk ütles sektori tööjõupuuduse probleeme kommenteerides, et täna jätab soovida nii kutsehariduse tase kui ka riigisisese ühistranspordi olukord.

„Spetsialistide leidmine on üsna keeruline. Paljusid tootmisega seotud tehnoloogiaerialasid Eestis tegelikult ei õpetata ja teisi spetsialiste koolitatakse vähe. Tööliste leidmine on lihtsam, kuigi ka siin on raskusi,“ kommenteeris Kolk seda, kui kerge või raske on sektori ettevõtetel täna vajalikke spetsialiste leida.

Kõige suurem põud valitseb sektoris just inseneride, tehnoloogide ja tehnikute järele.

Tema sõnul on piirkonniti tööjõu leidmine erinev. Näiteks inseneride leidmine väljapoole tõmbekeskusi on keeruline. Väiksemates linnades ja külades on ka tööliste arv piiratud ning tänane ühistransport ei võimalda ka kaugemalt tööl käia.

„See seab piirid tehaste kasvule ning sageli nõuab tööliste transpordi korraldamist näiteks rendibusside näol,“ sõnas Kolk.

Liidu tegevjuhi hinnangul saaks tööjõuprobleemide leevendamisele kaasa aidata ka riik, seda eeskätt kutsehariduse kui ühistranspordi edendamise poole pealt.
Tema sõnul peaks tööstust ka üldisemas plaanis populariseerima, et eeskätt noored näeksid karjääri tööstuses kui positiivset asja.

Kolgi sõnul pole elektroonikasektoris võõrtööliste kasutamine täna kuigi populaarne teema. Välisriikidest tuuakse juurde küll üksikuid spetsialiste ja juhte, kuid sellist lähenemist kasutavad pigem rahvusvahelised suurfirmad.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

AVESCO AS otsib MEHAANIKUID

Manpower OÜ

15. august 2018

MARMITON AS otsib TOOTMISJUHI

Tammiste Personalibüroo OÜ

26. august 2018

Teabevara