Elektroonikafirma juht: me ei tee vahet naise ja mehe palgal

Arvestades, et meil on 75 protsenti töötajatest naised, siis ma ei kujuta ette, millist aspekti võiks meil soolise võrdõiguslikkuse kandi pealt üldse uurida, ütles Elvas asuva ASi Enics Eesti tegevjuht Emöke Sogenbits.

„Ma ei kujuta ette, et meil saaks midagi just nimelt naiste olukorra parandamiseks ette võtta,“ lausus ta ning lisas naerdes, et võib-olla tuleks nende ettevõttes hoopis midagi meeste olukorra parandamiseks ette võtta.

„Kuna meil on enamus nn. sinikraesid tunnipalgalised, siis ma ausalt öeldes ei kujuta ette, et meil tehtaks vahet naiste ja meeste tunnipalgas. Kõik on ju ametikohtadega seotud,“ rääkis Sogenbits.

Äripäev küsis ettevõtjatelt, miks nende firma pole tellinud soolise võrdõiguslikkuse uuringut. Päevaküsimus lähtus tänasest Äripäevast, mis kirjutab, et ehkki sotsiaalministeerium koolitas välja neli soolise võrdõiguslikkuse uurijat, ei telli ettevõtted neilt uuringuid kuigi innukalt.

Emöke Sogenbits ütles, et ta pole sellisest võimalusest isegi kuulnud. „Päris kindlasti ei ole meile sellist ettepanekut tulnud, et võiksime kaaluda sellise uuringu tellimist,“ lausus ta. „See võtab ka kukalt kratsima, et mida me peaksime soolise võrdõiguslikkuse seisukohast vaatlema. Kui jutt on tervisekontrollist või riskianalüüsist, siis need on meil hästi tugevalt esindatud.“

Osale arutelus

  • Väinu Rozental

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

AVESCO AS otsib MEHAANIKUID

Manpower OÜ

15. august 2018

MARMITON AS otsib TOOTMISJUHI

Tammiste Personalibüroo OÜ

26. august 2018

Teabevara