Elektroonikafirma juht: me ei tee vahet naise ja mehe palgal

Arvestades, et meil on 75 protsenti töötajatest naised, siis ma ei kujuta ette, millist aspekti võiks meil soolise võrdõiguslikkuse kandi pealt üldse uurida, ütles Elvas asuva ASi Enics Eesti tegevjuht Emöke Sogenbits.

„Ma ei kujuta ette, et meil saaks midagi just nimelt naiste olukorra parandamiseks ette võtta,“ lausus ta ning lisas naerdes, et võib-olla tuleks nende ettevõttes hoopis midagi meeste olukorra parandamiseks ette võtta.

„Kuna meil on enamus nn. sinikraesid tunnipalgalised, siis ma ausalt öeldes ei kujuta ette, et meil tehtaks vahet naiste ja meeste tunnipalgas. Kõik on ju ametikohtadega seotud,“ rääkis Sogenbits.

Äripäev küsis ettevõtjatelt, miks nende firma pole tellinud soolise võrdõiguslikkuse uuringut. Päevaküsimus lähtus tänasest Äripäevast, mis kirjutab, et ehkki sotsiaalministeerium koolitas välja neli soolise võrdõiguslikkuse uurijat, ei telli ettevõtted neilt uuringuid kuigi innukalt.

Emöke Sogenbits ütles, et ta pole sellisest võimalusest isegi kuulnud. „Päris kindlasti ei ole meile sellist ettepanekut tulnud, et võiksime kaaluda sellise uuringu tellimist,“ lausus ta. „See võtab ka kukalt kratsima, et mida me peaksime soolise võrdõiguslikkuse seisukohast vaatlema. Kui jutt on tervisekontrollist või riskianalüüsist, siis need on meil hästi tugevalt esindatud.“

Osale arutelus

  • Väinu Rozental

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Otto Bock Estonia otsib NÕUDLUSE PLANEERIMISE JA KLIENDIHALDUSE JUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Käsi­raamatud