Tootmine tööstustes kallines veidi

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2012. aasta novembris võrreldes oktoobriga 0,3% ja võrreldes eelmise aasta novembriga 2,2%, teatas statistikaamet.

Tootjahinnaindeksit mõjutas novembris võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade tõus puidutöötlemises, puittoodete ja toiduainete tootmises, samuti hindade langus kütteõlide ja metalltoodete tootmises.

2011. aasta novembriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus toiduainete ja soojusenergia tootmises, samuti hinnalangus elektroonikaseadmete ja joogitootmises.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2012. aasta novembris võrreldes oktoobriga -0,8% ja võrreldes eelmise aasta novembriga -0,2%.

Eelmise kuuga võrreldes langesid novembris keskmisest enam naftasaaduste, toiduainete, metall- ja turbatoodete hinnad ning tõusid põllumajandussaaduste, puidu, puit- ja nahktoodete hinnad.

Impordihinnaindeksi muutus oli 2012. aasta novembris võrreldes oktoobriga -1,2% ja võrreldes eelmise aasta novembriga 1,7%.

Eelmise kuuga võrreldes langesid novembris keskmisest enam naftasaaduste, põllumajandussaaduste, keemiatoodete ja toiduainete hinnad.

Osale arutelus

  • Kristi Malmberg

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Otto Bock Estonia otsib NÕUDLUSE PLANEERIMISE JA KLIENDIHALDUSE JUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. september 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Käsi­raamatud