Ericsson võib ilma jääda oma tehase "Eestisse meelitamise tasust" 

Valitsus andis masu ajal Ericssoni tehase Eestisse meelitamiseks lubaduse toetada läbi EASi ettevõtte tehnoloogiainvesteeringuid, mis nüüd aga võidakse Ericssonilt tagasi nõuda.

Valitsus eesotsas majandusminister Juhan Partsiga lubas 2009. aastal Ericssoni tehase Eestisse saamiseks toetada ettevõtte tehnoloogiainvesteeringuid 20protsendi ulatuses, kirjutab Eesti Päevaleht.

Nüüd aga soovitakse Ericssonilt tagasi küsida 1,2 miljoni euro eest saadud eurotoetusi. Eesti suurim välisinvestor on üks neist 61 toetusprojektist, kelle puhul on rikutud riigiabi jagamise reegleid. Ericsson esitas taotluse toetuse saamiseks 2010. aasta märtsis, kuid oli juba jaanuaris esitanud selle eest soetada plaanitavate seadmete tarnijale tellimused. ELi riigiabi reeglite järgi ei saa sellisel juhul lugeda toetust põhjendatuks, sest näib, nagu oleks ettevõte ka ilma toetuseta plaaninud investeeringud ära teha.

Rahandusministeeriumi auditist selgub, et nii ei käitunud Ericsson Eesti mitte omal algatusel, vaid EASi soovitusel. 17. detsembril 2009 saadetud e-kirjas soovitab EAS Ericssonil tellimused ära teha ja jätta maksmine taotluse esitamise järgsesse aega.

Majandusministri sõnul on asja lahendamine nüüd EASi kätes. EASi uus juht Raul Parusk ütles, et nad otsivad koostöös majandus- ja rahandusministeeriumiga sobivat lahendust.

 

 

 

Osale arutelus

  • Kristi Malmberg

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib RAKVERE TEHASE JUHTI

Fontes PMP OÜ

01. juuli 2018

UPONOR otsib PROJEKTI MÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

02. juuli 2018

Teabevara