Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi langus jätkus

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2012. aasta oktoobris võrreldes septembriga -0,1% ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga 2,0%, teatas statistikaamet.

Indeksit mõjutas oktoobris võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade langus kütteõlide ning puittoodete tootmises ja puidutöötlemises, samuti hindade tõus metalltoodete ja toiduainete tootmises.

Mulluse oktoobriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus toiduainete ja soojusenergia tootmises ning hinnalangus arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli tänavu oktoobris võrreldes septembriga -0,5% ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga 1,6 %.

Eelmise kuuga võrreldes langesid oktoobris keskmisest enam elektrienergia, naftasaaduste, paberi ja paberist toodete ja põllumajandussaaduste hinnad ning tõusid metalltoodete, turbatoodete ja mööbli hinnad. 

Impordihinnaindeksi muutus oli 2012. aasta oktoobris võrreldes septembriga -0,2% ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga 4,3 %.

Eelmise kuuga võrreldes langesid oktoobris keskmisest enam naftasaaduste ja tekstiiltoodete hinnad ning tõusid põllumajandussaaduste, metall- ja nahktoodete hinnad.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Otto Bock Estonia otsib NÕUDLUSE PLANEERIMISE JA KLIENDIHALDUSE JUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. september 2017

Käsi­raamatud