Euroopa suuremaid kaitsetööstuskontserne liitus Eesti Kaitsetööstuse Liiduga

Eesti Kaitsetööstuse Liit võttis liikmeks kaitsetööstuse kontserni MBDA France.

MBDA eesmärk on saada kaitseotstarbelise varustuse tarnijana Eesti riigi strateegiliseks partneriks. Eesti Kaitsevägi kasutab relvastuses MBDA toodetud tankitõrjeraketisüsteemi MILAN ning lähimaa õhutõrjekompleksi MISTRAL.

„MBDA liitumine Eesti Kaitsetööstuse Liiduga on oluline teetähis Eesti kaitsetööstussektori arenemisel ja lõimumisel rahvusvahelise kaitsetööstuse tarneahelaga,“ ütles liidu juhatuse esimees Oliver Väärtnõu.

MBDA on rakettide ja raketisüsteemide arendamisele ja tootmisele suunatud kaitsetööstuskontsern, mis loodi 2001. aastal Prantsuse, Ühendkuningriigi ning Itaalia kaitsetööstusettevõtete baasil. Eelmisel kümnendil toimunud Euroopa kaitsetööstuse konsolideerimise raames laienes MBDA Saksamaale, Hispaaniasse ning Ameerika Ühendriikidesse. Praegu on MBDA-l 9700 töötajat ning kontserni 2011. aasta käive oli kolm miljardit eurot. MBDA toodangut kasutavad ligi 90 riigi relvajõud üle maailma.

Eesti Kaitsetööstuse Liit on asutatud 2009. aastal ja selle liikmeskonda kuulub ligi 90 ettevõtet erinevatest majandussektoritest. Suurimateks valdkondadeks on liidus laeva- ja masinaehitus, metallitööstus, IT ja side.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Käsi­raamatud