Remmelg: paadi- ja müügimaksule järgneb jäätmemaks?

Ragn-Sellsi tegevjuht Agu Remmelgi hinnangul toetab Tallinna uus jäätmemajanduse kord valimiskampaaniaid ja täidab linnakassat.

Uue ideena ja esmakordselt Eestis soovib pealinn jäätmemajanduse ümber korraldada nii, et jäätmevedajad ja käitlejad pakuvad küll konkursi teel linnale hinna, kuid tarbijale rakendub hind, mille vahendab ja otsustab hoopis linnavalitsus, selgitab Remmelg Ragn-Sellsi kuukirjas.

Remmelg viitab tänavu suvel viie Tallinna jäätmeveo piirkonna konkursivõitja Nikolai Ossipenko hankevõidule. Ossipenko pakkus konkurentidest kuni kolmandiku võrra soodsamat hinda.

Ossipenko hankevõit tähendab Tallinna linna teatel jäätmekäitluse hindade alanemist kuni kolmandiku võrra. Samas ei rakendu need hinnad Remmelgi sõnul otse tarbijale, vaid alles täiendavate administreerimiskulude ja linna vahendustasu lisamise järgselt kujuneb kodanikule tegelik hind.

Uued ja huvitavad mõtted pealinna jäätmemajanduses saavad tema sõnul allikaks, mis toetab valimiskampaaniaid või täidab linnakassat. "On raske uskuda, et kohustustega ülekoormatud ja samas alafinantseeritud omavalitsused endale niisama lihtsalt lisaülesandeid võtta sooviksid. Ka on raske uskuda, et sellise ümberkorralduse tegemise eesmärgiks on lihtsalt ninanipsu tegemine senistele jäätmekäitlejatele," lisas ta.

Klientide teenindamiseks soetab linn kliendihaldusprogrammi, loob arveldussüsteemi, palkab klienditeenindajad ja klienditeenindajate juhid, mistõttu saab linnast linnakodanikule jäätmekäitlusteenuse vahendaja, lepingupartner ja igakuiste arvete ning teadete postitaja. "Kui võrrelda pealinna uudset lahendust jäätmekäitlusettevõtete omaga, kellel on üle-Eestiline klienditeenindus ja sellega seotud efektiivsed süsteemid, siis praegu seisame silmitsi ohuga, et varsti on igal omavalitsusel oma jäätmekäitlusteenusega tegelev struktuuriüksus vajalike kliendihaldusprogrammide, klienditeenindajate ja nende juhtidega," leiab Remmelg.

Osale arutelus

  • Rivo Sarapik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara