Eestis avatakse kolmas looduslik mineraalvee tootmine

Reedel avab keskkonnaminister Keit Pentus Häädemeestel mineraalvee tootmise. Tootmist alustav OÜ Keisri Köök on kolmas loodusliku mineraalvee tootja Eestis.

Häädemeeste mineraalvett hakatakse ammutama Eesti sügavaimast, üle kuuesaja meetri sügavusest, puurkaevust. Häädemeeste mineraalvett hakkab tootma OÜ Keisri Köök. Ettevõtte juhi Alar Kullisoni sõnul on tootmisesse investeeritud 1,5 milj EURi ning tehases saab tööd 5 inimest. Tootmise valmimist toetas PRIA 298 000 EURiga.

Keit Pentuse sõnul on tänuväärne, et Häädemeestel avatakse tootmine, sest see loob võimaluse Eesti ühe olulise maavara – mineraalvee igapäevaseks kasutamiseks.

Looduslik Häädemeeste mineraalvesi on juba varasematest aegadest tuntud väga suure mineralisatsiooni poolest (5,2 g/l) ning omab lisaks joogiveele perspektiivi ka kuurortravis (ravivannidena). 1970-80ndatel, kui Häädemeeste vesi viimati aktiivselt kasutusel oli, nähti Moskva Kurortoloogia Instituudis vees suurt tulevikku perifeerse närvisüsteemi, günekoloogiliste haiguste, reuma ja muude tõbede ravimisel. Tähelepanu vääris Häädemeeste suur broomisisaldus 31,4 mg/l. Ravi otstarbel soovitati mineraalvett juua krooniliste mao-ja soolepõletike ja maosekretsiooni puudulikkuse puhul.

Häädemeeste mineraalvesi on tüübilt kloriidne kaltsiumi-naatriumiline mineralisatsiooniga 5,2-5,5 g/l. Vee karboniseerimiseks kasutatakse AGA toidugaase.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara