Kitman loob investeeringu abil 15 uut töökohta

AS Kitman soetas Eestis ainulaadse lehtmetalli painutuskeskuse. Tehtud investeeringu tõttu on ettevõttel plaanis tänavu juurde luua vähemalt 15 töökohta.

Investeering uude seadmesse maksis Kitmanile 830 000 eurot. Uus painutuskeskus võimaldab büroomööbli puhul Baltimaades ja Skandinaavias massiliselt kasutatavad puitlaastplaadist detailid osaliselt asendada õhukesest lehtmetallist detailidega, ütles Kitmani juhataja Ilo Rannu. Tema väitel kasvatab uus tehnoloogia nii Kitmani tootmis- kui ka müügimahtu ning võimaldab luua uusi töökohti. 2011. aastal tõusis Kitmani töötajate arv 25 võrra, tänavu on plaanis juurde luua veel vähemalt 15 töökohta.

Uus painutuspink võimaldab muuta töö ka efektiivsemaks ning langetada toodete omahinda. Rannu sõnul on küll raske välja tuua, kui palju täpselt toodete omahind langeb, sest see sõltub iga painutatava detaili keerukusest ja tema hulgast lõpptootes, kuid on arvestatud, et keskmiselt tõusevad töötlmeise kiirused kuni 3 korda.

Kitman ütles 2010. aastal välja eesmärgi kasvatada ettevõtte käive viie aastaga 20 miljoni euroni aastas. Sellel eesmärgil soetati 2010. aastal Thulema äri ja alustati kliima ja jahutusäriga, milles on tänaseks jõutud Eestis juhtpositsioonile. Eelmisel aastal kasvas Kitmani müük 60%.

Kitman investeerib käesoleval aastal töökeskkonna parandamisse ja tehnoloogilise võimekuse suurendamisse kokku ligikaudu 1,3 miljonit eurot.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Käsi­raamatud