Bellus maksab tulemustasu sellele, kes on kõik päevad tööl

Kes nädalas kõik viis päeva kohal on olnud, saab ka tulemustasu, kirjeldas mööblitootja Bellus juht ning osanik Rolf Relander ettevõtte motivatsioonisüsteemi.

Tehase töötajatele maksatakse preemiat ühest küljest valminud esemete järgi, teisalt aga selle alusel, et tootmisahel oleks terviklik. "Kes nädalas kõik viis päeva kohal on olnud, saab ka tulemustasu. Me ei sa lubada, et liinil on keegi puudu – siis seisab ju kogu liin," rääkis Relander Pärnus finantskonverentsil.

Müügipoole motiveerimisel on samuti erinevate katsetuste tulemusena jõutud mõnevõrra ebatavalise lahenduseni – müügitöötajad saavad põhipalka. "Meie eesmärgiks on pikaajaline stabiilne müük. Tänaseks on meie müügitiimi liikmetel kindel ja motiveeriv töötasu, mille kõrval neid vähemalt samaväärselt motiveerivad võimalus kuuluda tuumiktiimi ja omavaheline konkurents," ütles ta.

"Oleme katse-eksitusmeetodiga oma motivatsiooniskeemi pidevalt parandanud. Me ei otsi täiuslikku lahendust. Piisab, kui iga järgmine on parem eelmisest," märkis Relander Pärnus finantskonverentsil.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Käsi­raamatud