Kokkuvõte 4. aprilli tööstusuudisest

Kokkuvõte tööstussektorile olulistest uudistest lehekülgedelt aripaev.ee, bestsales.ee, best-marketing.com, ehitusuudised.ee, raamatupidaja.ee, sekretar.ee, logistikauudised.ee ja toostusuudised.ee.

Pakendite kogumine tähendab kulusid. Maksumaksjate liidu riigikogu keskkonnakomisjonile tehtud ettepaneku kohaselt võiks taaskasutusorganisatsiooniga (TKO) liitunud pakendiettevõtja jätkata jäätmete kogumist ise. Kuid arvesse läheksid ainult need taaskasutatud pakendijäätmeid, mille pakendiettevõtja on iseseisvalt kogunud tegevuskohas, kirjutab maksumaksjate liidu juhatuse liige Lasse Lehis. Eestis tegutseval pakendiettevõtjal on kaks võimalust: koguda oma pakendijäätmed ise kokku või anda lasta see töö teha TKOl. Kas üks pakendiettevõtja saab korraga rakendada mõlemat süsteemi? LOE EDASI SIIT.

Arro: mees nagu punane sportauto. Näitleja, psühhoterapeut, koolitaja, personalidirektor, ettevõtja, loomenõukogu liige, tõlkija, saatejuht, abikaasa, isa ning uus Arengufondi juht. Tõnis Arro. Arro on mees nagu kameeleon, kes vahetab värvi vastavalt olukorrale ning keda paeluvad väljakutsed ja tempokas elustiil.
Arengufondi uus juht Tõnis Arro võtab meid vastu oma ettevõtte Executive Lab askeetlikus kontoris Tallinna kesklinnas. Arengufondi juhi kabinetti kolib ta aprilli algusest. LOE EDASI SIIT.

Kohv läheb odavamaks. 2010. aastal järsu hinnatõusu läbi teinud toorkohvi hind pöördus hea kohvisaagi tõttu langusele. Nii alanes kohvi hind ka Eestis. Näiteks Paulig Coffee langetas kohvi hinda 30-35 senti kilogrammi kohta. LOE EDASI SIIT.

Elektroonikatööstuses peagi tühjad pihud? PwC uuring näitab, et seitset olulist tööstusharu võib haruldaste metallide kättesaadavus väga tõsiselt mõjutada ning halvimal juhul pöörata sassi terveid tarneahelaid ja majandusvõrgustikke. Looduskatastroofide tõttu viimase aasta jooksul kogetud tarneðokid auto- ning arvutitööstuses viitavad selgelt, et suurenev nõudlus erinevate toodete järgi on maailma tootmisvõimsuse viinud viimase piirini ning minimaalsed laovarud võivad muuta efektiivseks timmitud tootmisprotsessid haavatavateks. Nende ðokkide tulemusel on järjest laiema avalikkuse tähelepanu juhitud asjaolule, kui õhkõrn on see tasakaal, mis kindlustab meie igapäevaelus tavapäraseks normiks saanud toodete piisava olemasolu kõikide tarbijate jaoks. Ühtlasi on see pannud tootmisettevõtteid üle vaatama oma tarneahelaid ning kindlustama paremat ja kindlamat ligipääsu tootmiseks vajaminevatele ressurssidele. LOE EDASI SIIT.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

Teabevara