Rootsi uuring: Tööstusdisaini kaasamine toob poole kõrgema kasumi

Rootis läbiviidud uuringu kohaselt on disaini investeerivate ettevõtete kasumlikus keskmiselt 50% kõrgem, võrreldes ettevõtetega, kes seda ei tee.

Rootsis läbiviidud uuring oli järjeks aastatel 2003 ja 2006/2007 koostatud ulatuslikele uurimustöödele, mis käsitlesid disaini kaasamist ettevõtete tegevusse. „Ettevõtted, kes strateegiliselt ja innovaatiliselt kaasavad disaini oma töösse on selgelt kasumlikumad, kui ettevõtted, kes seda ei tee. See on veelgi selgemini nähtav, kui võrrelda ettevõtete kasumimarginaale“ kommenteerib Rootsi Masinatööstuse Liidu (Teknikföretagen) peaökonomist Anders Rune.

Ettevõtted, kes 2003. aastal väitsid, et nad kaasavad disaini oma töösse, tegutsesid ka 7 aastat hiljem keskmiselt 50% kasumlikumalt, kui ettevõtted, kes tööstusdisaini kaasamisse ei investeerinud.

„On äärmiselt huvitav märkida, et ettevõtted, kes investeerivad disaini, omavad väga püsivalt kõrget kasumlikkuse määra läbi aastate“ lisas Rune
Eestis masinatööstuses on disaini rakendamisega  silmapaistnud  OÜ Meiren Engineering, kes arendab Meiren Snow lumesahkasid ning on konkursil Ettevõtluse Auhind 2011 nomineeritud kategoorias Disaini Auhind 2011.

Rootsis tehtud uuringust saab lähemalt lugeda siit ja siit.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara