Terasuste valmistaja suurendas eksporti 125%

Eesti suurima terasprofiilidest avatäidete valmistaja T-Tammeri 2011. aasta ekspordimaht kasvas  aastaga 125%.

T-Tammeri eelmise aasta käive kasvas 65%, ulatudes pea 8 miljoni euroni. Eksport moodustas käibest 60%. T-Tammeri tegevjuhi Anti Tammo sõnul aitas ekspordimahu kasvule kaasa uus tooterühm – lehtterasest valmistatav silemetalluks, mille väljatöötamisega alustati 2010. aasta teisel poolel. "Ideest teostuseni kulus ligi 10 aastat, kuid nüüd on võimalik klientide nõudmisi täita, pakkudes neile üheaegselt nii terasprofiil kui ka lehtterasest uksi, mida varem pidime vahendama teiste tootjate abil,“ ütles Tammo.

Tammo lisas, et pooleteise aasta jooksul hangiti tootmiseks vajalikud seadmed, viidi läbi tuletõkke ja muude tehniliste parameetrite määramiseks katsed ning sertifitseeriti tooted.

Uude tooterühma investeeriti omavahenditest ligikaudu 350 000 eurot ja lisaks kasutati eksporditurunduses EAS-i toetusi.

Omatoodetud lehtterasest silemetalluste müügiga alustas ettevõte 2010. aasta suvel. Esimesed tellimused läksid Eestisse. 2011. aasta suurim eksporttellimus läks Venemaale Moskva büroohoonetesse, mis said enam kui 1200 T-Tammeri toodetud lehtterasest silemetallust.  Lisaks oli suurtellimusi nii Skandinaaviast, Iirimaalt kui ka Baltimaadest.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Käsi­raamatud