Jani Kiljala: allhanketööstus ei ole Eestile halb

PKC Eesti juht Jani Kiljala ütles täna Äripäeva Tööstuse klubis viidates tänase Äripäeva artiklile "Odav allhange on Eesti arengu pidur", et hallhange ei ole Eestile halb.

"Jalgratast saab ka hakata arendama pärast seda, kui oled esmalt jalgrattaga sõitma õppinud," tõi Kiljala piltliku võrdluse allhanketööstuse osas. Ta selgitas, et PKC alustas 1991. aastal allhankega ja nüüdseks on nad ennast tõestanud ja toodete lisandväärtust kasvatanud nii, et tehas Soomes suleti ja tööd toodi Eestisse üle. Samuti toodi Soomest Eestisse üle arendus-, tarnejuhtimis- ja müügimeeskond.

Kiljala ütles, et nemad panevad väga suurt rõhku töötajate koolitusele. Klubi osaleja küsis Kiljalalt, mis tema arvab, kas Eestisse tuleb tulevikus hakata tööjõudu sisse tooma või panna oma töötud tööle.  

"Ma arvan, et esimese asjana on Eestil vaja tegeleda oma inimestega - nendega, kellel praegu tööd ei ole. Seal on suur potentsiaal. Täna on Eesti ja Soome suurim erinevus selles, et Soome olukord on palju raskem kui Eesti oma. Väga paljud tootmisettevõtted kolivad Soomest minema, lisandväärtus langeb. Tegelikult annab just tööstus ühiskonnale heaolu, sest need ettevõtted pakuvad tööd paljudele inimestele. Ühiskonnale on tootmisettevõtted hästi-hästi olulised. Näiteks just sel nädalal teatas Nokia, et paneb Salo tehase kinni. Eesti eelis on, et nüüd on see aeg, kus on võimalik siia tööstusettevõtteid ehitada ja meelitada. Ka PKC on tegelikult spin off Nokiast". 

 

Osale arutelus

  • Annika Matson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

Teabevara