ABB rajab maailma pikima maa-aluse kõrgepinge kaablisüsteemi

ABB Grupp sai 160 miljonit dollarit maksva tellimuse Rootsi riiklikult võrguoperaatorilt Svenska Kraftnät kõrgepinge maakaablisüsteemi rajamiseks Lõuna-Rootsisse. 2014. aastal valmivast kaablisüsteemist saab maailma pikim ja võimsaim maa-alune elektrienergia ülekandeliin.

Uue ülekandesüsteemi põhieesmärk on suurendada riigi elektrivõrgu võimsust ja töökindlust. Samuti aitab uus liin suurendada ülekandevõimsust Rootsi ja Norra vahel. Liin hõlbustab tulevikus ka tuuleenergia integreerimist Rootsi elektrivõrku.
ABB maa-alune HVDC kaablisüsteem võimaldab edastada 2x660 megavatti (MW) elektrienergiat 300-kilovoldise (kV) pingetaseme juures umbes 200 kilomeetrise vahemaa taha. ABB teostab lepingu kohaselt projekteerimise, seadmete valmistamise, tarnimise ja paigaldamise.

„Antud lahendus võimaldab suurendada elektrienergia ülekandevõimsust ja integreerida võrku senisest rohkem taastuvenergiat,“ ütles ABB elektrivõrkude ja –süsteemide divisjoni juht Peter Leupp. „Samas aitab uus süsteem vähendada elektrisüsteemi häireid ning tõsta selle töökindlust.“

ABB Grupp teatas hiljuti ka 90 ja 400 miljoni dollari suurustest investeeringutest maa- ja veealuste kaablite tootmisesse.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Käsi­raamatud