Tartu Maja Betoontooted muutis ekspordi kasvatamiseks ärinime

AS Tartu Maja Betoontooted võttis aasta algusest uueks ärinimeks AS TMB, kuna leiab, et uus lihtsam nimi aitab paremini kaasa müügiedule välisturgudel.

ASi TMB juhataja Jaan Luts leidis, et uus ärinimi ja kuvand võimaldavad paremini tutvustada firmat eksportturgudel ning on klientidele lihtsamini vastuvõetavad. Kuna Lutsu sõnul on alanud aastal betoonelementide tootmissektoris olulisemateks märksõnadeks jätkuvalt eksportturud ning möödunud aastal saavutatud stabiilsuse hoidmine, siis on ka TMB eesmärk alanud aastal jätkata eksporti Rootsi ja Soome turule ning siseneda Norra turule. Suurematest investeeringutest on TMB plaaninud ehitada uus tootmiskorpus Läti tütarettevõttes, mis suurendab oluliselt ettevõtte tootmisvõimsust ja konkurentsivõimet.

Mullu eksportis firma oma toodangust 75%. Tänavu prognoosib Luts ekspordi osakaaluks 65%, seda eeskätt Soome turu languse tõttu. Käibeks planeerib TMB tänavu 22,5 miljonit eurot ning kasumiks 1,5 miljonit eurot. 2011. aastal oli ettevõtte käive 21,5 miljinit eurot ja kasum prognooside kohaselt 1,2 miljonit eurot.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara