Einstein: viime ellu energiasäästu kava

ASi Kunda Nordic Tsemenet viis tänavu läbi tootmisprotsesside auditi, mille käigus tekkinud energiasäästu tegevuste kava viiakse ellu järgmiste aastate jooksul.

Tsemendi tootmises on energia osa (peamiselt põlevkivi, süsi, elekter) kuludes väga suur. Seetõttu on Kunda Nordic Tsemendi tegevdirektori Meelis Einsteini kinnitusel tegeletud ettevõttes pidevalt energiasäästu projektidega. Kuna ka järgmisel aastal on oodata energia kulude kasvu 10-25%, siis viidi tänavu koostöös spetsialistidega läbi tootmisprotsesside audit, kus oli pearõhk energia kasutusel. „Selle tulemuseks on tegevuste kava, mille viime ellu järgmiste aastate jooksul,“ rääkis Einstein. Osa tegevusi on tema sõnul seotud investeeringutega ja osa tootmise korraldusega. Järjepidevalt suurendatakse klinkriahjudes alternatiivkütuste (prügikütus) osakaalu.

Energia kulu vähendamisega seotud investeeringuid on Kunda Nordic Tsement teinud tänavu umbes 400 000 eurot. „Rahalist säästu veel ei ole, aga see tuleb järgmiste aastate jooksul,“ lubas Einstein.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara