ABB investeerib kaabliärisse 400 mln dollarit

ABB Grupp investeerib üle 400 miljoni dollari kaabliärisse, et kahekordistada tootmisvõimsust oma kõrgepingekaablite tootmisüksuses Rootsis Karlskronas ning rahuldada kasvavat nõudlust kaabliturul.

Investeeringute kava hõlmab uute hoonete ehitamist ja tootmisliinide paigaldamist lisaks olemasolevatele. Laiendamine viiakse läbi etapiviisiliselt nelja aasta jooksul 2012-2015.

„Investeering aitab meil suurendada tootmisvõimsust ja rahuldada kasvavat nõudlust veealuste kõrgepingekaablite järele,“ ütles ABB elektrivõrkude ja -süsteemide divisjoni juht Peter Leupp. „Veealused kaablid on tõhusa ja töökindla elektrienergia ülekandesüsteemi lahutamatu osa. Neid kasutatakse erinevates rakendustes, nagu näiteks riikide võrkude vahelistes ühendustes, avamere tuuleparkide ühendamisel maismaaga ning elektrienergia edastamiseks nafta- ja gaasiplatvormidele.“

Investeering Karlskrona tehasesse oli järgmine suur samm kaabliäris pärast 90 miljoni dollari suurust investeeringut uue kaablitehase ehitamisesse USA-s, kus valmistatakse maakaableid. Uus investeering tugevdab ABB juhtivat positsiooni kõrgepingekaablite turul.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

ADDINOL otsib BALTIMAADE TURU JUHTI

Ariko Reserv OÜ

26. aprill 2018

Aurum Chemicals is looking for a SALES ENGINEER

M-Partner HR OÜ

04. mai 2018

Tööstusliidrid

Teabevara