VKG Energia avab täna 16 miljoni eurose investeeringu

VKG Energia avab täna uue turbiini, mille võimsus on 29 MWh ja kogu projekti maksumus 16 miljonit eurot.

VKG avalike suhete juhi Julia Aleksandrova ütlusel ei ole aga elektritootmisel kõige olulisem näitaja võimsus, vaid kasutegur. Toodetud elektri kogus sõltub eelkõige auru - või muu küte kogusest, mida agregaati suunatakse. Viimastel aastatel on Aleksandrova sõnul VKG toodetud auru kogus tunduvalt suurenenud tänu Petroter I tehase käivitamisele. Samuti on kasvanud elektritootmine. „Arvestades kõiki tegureid, õnnestub uue turbiini käivitamisele  VKG-l suurendada oma elektritootmismahtusid umbes 40% võrra,“ kinnitab Aleksandrova.

VKG Energial on ka varasemast 4 turbiini, millest üks on muuseumieksponaat ja töös on kolm. Kolme töötava turbiini koguvõimsus on 32 MWh. Vanad turbiinid on ehitatud aastatel 1949-1980 ja nende kasutegur on oluliselt väiksem võrreldes uue turbiiniga. Aleksanrova toob näite, et vanade turbiinidega läheb ühe MWh elektri tootmiseks vaja 6 tonni auru, uuel turbiinil piisab aga 3-4 tonnist aurust.

Uue turbiini projekti maksumus oli 16 miljonit eurot. „Uus turbiin on kahtlemata VKG Energia kõige edukam projekt viimase 30 aasta jooksul nii rahaliste kui ka tehniliste lahenduste poolest. Töötajate sõnul on uus turbiin oma tehniliste parameetrite poolest ideaalne,“ kinnitab Aleksandrova.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara