KNC ehitab tulekahjusid põhjustanud prügikütusele uue lao

Kunda Nordic Tsement (KNC) investeerib tänavu kokku 631 000 eurot, millest suurem osa läheb uue prügikütuse (RDF) lao ehitusse. Praegusel prügikütuse ladustamise alal on toimunud juunist augustini kolm ulatuslikku põlengut.

KNC on esimese poole aastaga tänavuseks plaanitud investeeringutest jõudnud kulutada umbes 20%. „Investeeringu projektide ettevalmistamine võtab üksjagu aega ja sellepärast läheb tavaliselt suurem osa investeeringute rahast välja teisel poolaasta,“ ütles KNC tegevdirektor Meelis Einstein.

Väiksematest projektidest on tehases plaanis investeeringud elektrisüsteemidesse, vee- ja kanalisatsioonitrassidesse, töö turvalisusesse, sadama kai renoveerimisse ning tehase siseteede korrastamisse. Suurema projektina on plaanis ehitada uus prügikütuse ladu. Einsteini sõnul on ettevõttel plaanis suurendada alternatiivkütuste kasutamist, kuna see on muutnud tootmist efektiivsemaks.

Samas on tänavu suvel toimunud kolm suurt RDF kütuse põlengut ladustamisalal. Ettevõttes on algatatud juurdlus prügikütuse põlengu põhjuste väljaselgitamiseks. Põlengute põhjuste väljaselgitamiseni on peatatud kõik prügikütuse tarnelepingut.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

UPONOR otsib PROJEKTI MÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

02. juuli 2018

HKScan otsib RAKVERE TEHASE JUHTI

Fontes PMP OÜ

01. juuli 2018

Teabevara