Tööstuses kasvas juunis vaid ehitusmaterjalide ja õlle tootmine

Statistikaameti andmetel kukkusid juunis võrreldes maiga tööstustoodangu mahud peaaegu kõigis valdkondades. Suurim kukkumine oli kalatootmises, mis aga statistikaameti hinnangul on tingitud sektori sesoonsusest.

Ainsana kasvasid juunis võrreldes maiga tootmismahud puitlaastplaatide, ehitusplokkide ja õlle toomises. Samaks jäid mahud põlevkivi, jahust kondiitritoodete ja viina ning likööri-viinatoodete tootmises. Suurima languse tegid tootmismahud kalatööstuses (v.a konservid), kus mahtude langus võrreldes maiga oli 56%. Statistikaameti tööstus-, ehitus- ja energiastatistika talituse juhtivstatistiku Lilian Bõkova sõnul on kalatoodete tootmine sesoonne tegevus, kuna kalapüük ja tootmine toimuvad kevadel ja sügisel. Suvel on alati madalseis, kinnitab ta. „Seetõttu ei saa praegu rääkida langusest, siin on tegemist vaid sesoonse faktoriga.

Teine põhjus juuni mahtude allajäämisel võrreldes maiga on juuni väiksem tööpäevade arv. Kui mais oli tööpäevi 22, siis juunis 20.

Tööstustoodete tootmine
 JaanuarVeebruarMärtsAprillMaiJuuni
Põlevkivi, mln t1,71,61,81,41,41,4
Laki-värvitooted, tuhat t1,31,32,12,12,62,3
Saematerjal, tuhat m³116,3104,6138,9128,8131,8118,4
Liimpuit, tuhat m³29,127,632,729,230,929,7
Puitlaastplaadid, tuhat m³10,41319,316,919,420,6
Paber, tuhat t6,25,65,966,26
Tsement, tuhat t152218,326,247,539,7
Ehitusdetailid elamu- ja tsiviilehitusele, tuhat m³5,86,48,79,710,810,2
Ehitusplokid, tuhat m³3,6810,421,528,929,2
Plastaknad, tuhat tk2,62,65,86,87,47,3
Mittekootud materjal, t39,534,853,938,655,839,8
Sukad ja sokid, tuhat paari333363457383337292
Jalatsid, tuhat paari83,287,290,687,387,280,5
Liha ja toidurupsid, tuhat t2,92,83,33,13,23,1
Vorsttooted, tuhat t2,52,42,92,83,23,1
Kalatooted (v.a konservid), tuhat t4,84,24,66,76,52,8
Teraviljajahu, tuhat t6,56,46,56,56,56,2
Pagaritooted, tuhat t5,24,95,55,465,9
Kondiitritooted jahust, tuhat t0,30,30,30,30,30,3
Viin ja likööri-viinatooted, tuhat hl10,212,512,913,616,816,8
Õlu, tuhat hl78,383,3121,6128,5138,6141,8
Allikas: Statistikaamet

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Käsi­raamatud