Tarmo Noop: riik hoolitsegu elektritarbijate eest

A Le Coq juhi Tarmo Noopi sõnul peaks riik nõudma Eesti Energialt läbipaistvat arvestust ning seisma ettevõtete ning kodanike eest.

Noop lisas, et kui elektriarve suurenemine kokkuvõttes ettevõtte kulusid ei muuda, siis pole väga oluline teada, kui palju elektri hind tõuseb. Samas arvas ta: „Loomulikult võiks riigiettevõttelt nõuda arve- ning hinnakujunduse läbipaistvust.“

Noop ei oska enda sõnul öelda, miks Eesti Energia elektri hinnatõusu täpset suurust varjab. „Arvan, et kuna on tegemist riigiettevõttega, siis avalik arvepidamine ja läbipaistev arvestus on elementaarne. Seda peaks riik nõudma ning seisma nii oma ettevõtete kui ka kodanike eest,“ märkis Noop.

Eesti Energia esitas  Konkurentsiametile analüüsimiseks põlevkivi ja elektrienergia hinnad ning müügimarginaali. Eesti Energia Kaevanduste ja Narva Elektrijaamade hinnad on kulupõhised ning nende ülevaatamise vajaduse tingib keskkonnamaksude tõus. Uued hinnad jõustuvad kõige varem 2012. aasta alguses. Kõikide muudatuste tulemusena suureneks taotluse kinnitamise puhul levinuimas Kodu 1 hinnapaketis keskmine igakuine elektriarve ca 1,6 eurot ehk ligi 6%.

Eesti Energia varjab, kui palju tõuseb elektrihind, põhjendades seda sellega, et nad ei hakka inimesi erinevate numbritega eksitama. Tähtis olevat vaid hinnatõusu lõppmõju ning see olevat 6%.


 

 

Osale arutelus

  • Alyona Stadnik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib RAKVERE TEHASE JUHTI

Fontes PMP OÜ

01. juuli 2018

Teabevara