Jaapan kleebib tuumajaama kinni

Jaapani energeetikakontsern Tepco, millele kuulub ka Fukushima tuumajaam, plaanib tuumajaama reaktorite ümber oleva radioaktiivselt saastunud maapinna katta kunstvaiguga, vahendab Welt Online Jaapani allikaid.

Uut meetodid on plaanis katsetada homme väiksemal osal tuumajaama territooriumist. Kunstvaigu kasutamise idee seisneb sisuliselt radioaktiivsete osakeste "kinnikleepimises" maapinna külge.

Varem on meedia kirjutanud ka Jaapani valitsuse plaanidest tuumajaama kahjustatud reaktorid radioaktiivse kiirguse vähendamiseks kinni katta. Samuti on plaanis saata tanker reaktorite jahutuseks kasutatud vett ära pumpama.

Welt Online kirjutab ühtlasi ka sellest, kui rasketes tingimustes töötavad Fukushima tuumajaamas 400 meest. Toiduks on neil kuivikud, klaas mahla ja pisut mineraalvett, lõunasööki pole, õhtusöögiks riis ja lihakonservid. Kuna tuumajaamas puudub mobiiltelefonilevi, pole meestel ühendust oma perekondadega. Mehed ööbivad tuumajaama konverentsisaalides ja koridorides tinast tekkide sisse mähituna.

Osale arutelus

  • Katri Soe-Surén

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara