Elering: kohtuotsust kaebuse kohta veel pole

Tegemist on esialgse õiguskaitse määrusega aga sisulist kohtuotsust veel langetatud pole, kommenteeris Eleringi juhatuse liige Kalle Kilk Tartu-Viljandi-Sindi kõrgepingeliini rajamisel tekkinud vaidlust maaomanikuga.

"Konkreetselt puudutab antud vaidlus maad, kus uus liinilõik rajatakse olemasoleva liini asemele ja lisanduvate piirangute hulk on sellega kõige väiksem," selgitas Kilk ja lisas, et liini kaitsevöönd laieneb seega 50 meetrilt 80 meetrini.

"Maaomanik on selle eest esitanud Eleringile üle 25 tuhande euro suuruse kompensatsiooninõude sh. soovides kinnisasja omandamist Eleringi poolt. Määruse näol on tegemist esialgse õiguskaitse määrusega ning sisuliselt pole kohtud maaomaniku kaebuse osas otsust langetanud,“ kinnitas Eleringi juhatuse liige.

Kilk rääkis, et läbirääkimised maaomanikega on liiniehituse loomulik osa ja sundvalduse seadmine, kui viimane võimalus tuleb ette umbes 1 protsendil kõigist trassile jäävatest kinnistutest.  

Täna hommikul kirjutas aripaev.ee, et eraisikut esindav advokaadibüroo sai ringkonnakohtust määruse, mis peatas tema kinnistule sundvalduse seadva korralduse täitmise. Korralduse täitmine võimaldaks OÜ-l Elering ehitada eraisiku kinnistut läbiv uus õhuliin.

Vaidlus on seotud 162 kilomeetri pikkuse Tartu-Viljandi-Sindi kõrgepingeliini rajamisega, mille ehitustöödega alustati veebruaris Tartu külje all Viljandi maantee ääres. Tegemist on suurprojektiga, mille kogumaksumuseks on koos eeltööde ja ehitusega arvestatud 47,2 miljonit eurot. Elektriliin kulgeb üle paljude maaomanike kinnistute, sh üle advokaadibüroo kliendi kinnisasja.

 

 

 

Osale arutelus

  • Kadrin Karner

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Käsi­raamatud