Elering kujundati ümber aktsiaseltsiks

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts kirjutas reedel alla otsusele, millega kujundatakse Elering ümber osaühingust aktsiaseltsiks ning äriühingu uueks ärinimeks saab Elering AS.

Koos otsusega kinnitati ka Elering AS-i põhikiri ning otsustati aktsiakapitali ümberkonverteerimine eurodeks. Aktsiakapitali suuruseks kujuneb 140 000 aktsiat nimiväärtusega 1000 EUR, kokku 140 miljonit eurot. Eleringi omakapital on 160 miljonit eurot ning bilansimaht 419 miljonit eurot.

Eleringi vastutada on Eesti elektrisüsteemi arendamine ja reaalajas juhtimine ning tingimuste loomine elektrituru toimimiseks.  Nende ülesannete täitmiseks investeerib ettevõte järgmise viie aastaga kokku ligi 500 miljonit eurot elektrisüsteemi arendusse.

Sellest olulise osa moodustavad investeeringud ülepiirilistesse ühendustesse, EstLink1 ostmine ja EstLink 2 rajamine, mis tagavad alates 2014. aastast võimaluse kujundada välja ühtne Põhja-Balti elektriturg. Samuti  on olulise tähtsusega Eesti enda avariielektrijaama ehitamine, aga ka jooksvad projektid elektrivõrgu läbilaskevõime suurendamiseks ja töökindluse parandamiseks.

Eleringi varasem õiguslik vorm oli tingitud ajaloolistest põhjustest, kui ettevõte, varasema nimega OÜ Põhivõrk, kuulus Eesti Energia kontserni. Eleringi tänaste ülesannete täitmiseks süsteemihaldurist põhivõrguettevõttena on vajalik kasutada õiguslikku vormi, mis tagab nii siinsete turuosaliste, kui välispartnerite silmis suurima võimaliku usaldusväärsuse.

 

 

Osale arutelus

  • Silvia Kruusmaa

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara