Tiit Nilson: toetama peab nii suuri kui väikeseid

Igal juhul tuleb ettevõtlust toetada ja soodustada, kuidas täpselt, see on juba ühiskondliku kokkuleppe küsimus, rääkis Woodwell AS omanik ja juhatuse esimees Tiit Nilson.

„Minu arvates tuleb toetada seda, mis on elujõuline. Riik on tore asi, aga kahjuks on ettevõtlus see, mis riiki püsti hoiab,“ lausus Nilson.

Nilsoni sõnul on maailma mastaabis Eestis kõik väikeettevõtted ning siin on väikesteks ja suurteks lahterdamine üldiselt ebaõiglane.

Senistes riigipoolsetes toetusmeetmetes näeb Nilson ka mõningaid kitsaskohti. „Kahjuks juhtub väga tihti nii, et ettevõtted kohandavad ennast EASi järgi mitte vastupidi,“ tõi Nilson näite. Puu raiumine pole tõepoolest otseselt eksport, kuid sellest puust valmistatakse midagi, mis läheb ekspordiks, selgitas ta.

Seega ma leian, et toetada tuleb kõike, lisas Nilson.

Tänane päevaküsimus on ajendatud sellest, et eelmisel nädalal tegid 14 suurettevõtet erakondadele omapoolsed ettepanekud prioriteetseteks tegevussuundadeks järgmisel valitsemisperioodil. Ettevõtete juhtide sõnul muudab panustamine ainult väiketootmisele Eesti majanduse haavatavaks ning ebakindlaks.

Osale arutelus

  • Birjo Must

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib RAKVERE TEHASE JUHTI

Fontes PMP OÜ

01. juuli 2018

UPONOR otsib PROJEKTI MÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

02. juuli 2018

Teabevara