ABB ostab USA mootoritootja

Maailma juhtiv energeetika ja automaatikatehnoloogia tootja ABB tegi pakkumise USA mootoritootja Baldor Electric Company ülevõtmiseks.

Tehingu maksumus on 4,2 miljardit dollarit, millest 1,1 miljardit moodustab netovõlg, vahendas uudistebüroo Direkt.

Baldori aktsionäridele pakutakse 63,50 dollarit aktsiast, mis tähendab 41% suurust ülekurssi võrreldes aktsia esmaspäevase sulgemishinnaga.

Baldori juhtkond soovitab pakkumise vastu võtta. Tehing, millega loodetakse aastas kulude kokkuhoidu ca 100 miljonit dollarit, viidaks lõpule 2011. aasta esimeses kvartalis.

Aasta esimese üheksa kuuga oli Baldor Electricu käive 1,29 miljardit dollarit ning ärikasum 184 miljonit dollarit. Läinud aasta sama perioodiga võrreldes kasvas käive 11% ja kasum 30%. Firmas on umbes 7000 töötajat.
 
Tehinguga saab ABB suure tööstusklientide baasi Põhja-Ameerika turul, kus prognoositakse jõudsa kasvu jätkumist. Osaliselt on see tingitud peatselt jõustuvatest uutest seadustest.

Üliefektiivsete mootorite turg kasvab USAs prognoosi järgi tuleval aastal 10-15%. Sarnased seadusmuudatused on tuleval aastal jõustumas ka Kanadas, Mehhikos ja Euroopa Liidus, mis tõotab kasvu ka neil turgudel.

Osale arutelus

  • Sirje Rank

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara