Hiina tähistab majandusreformide edulugu

Eile tähistas Shenzhen 30 aasta möödumist Hiina majandusreformide algusest, milleks olid kohal tippkommunistid president Hu Jintao eestvedamisel ning ka Hongkongi rikkaim inimene Li Ka-Shing.

Preisdent Hu lubas, et see Lõuna-Hiina linn jätkab ka edaspidi erimajandustsoonina tegutsemist. Piirkond oli esimene erimajandustsoon Hiinas.

Endine Hiina juht Deng Xiaoping nõudis Shenzhenis erimajanduspiirkonna loomist, mis on muutnud Hiina maailma suuruselt teiseks majanduseks. Piirkonna 30 000 elanikuga kaluriküladest on saanud 8,9 miljoni elanikuga metropol. Selles linnas avati Hiina esimene börs ning piirkonnas jätkuvad majanduseksperimendid.

Deng käis välja idee erimajandustsoonide loomisest 1979. aastal. Augustis 1980 said Shenzhen, Zhuhai, Shantou koos Guangdongiga eristaatuse. Muude meetmete seas anti neile maksusoodustusi, et meelitada piirkonda Hongkongi tööstusgigante ning välismaiseid otseinvesteeringuid.

1992. aastal pidas Deng Shenzhenis seeria kõnesid teemal, et majandusreformid peavad jätkuma. Shenzheni börsi ees seisab Dengi ausammas. Sellel börsil on täna noteeritud enam kui tuhat ettevõtet.

Dengi reformide algusest on Hiina majandus kasvanud kolme aastakümnega enam kui 90 korda. Teises kvartalis möödus Hiina majandus ka Jaapanist.

Osale arutelus

  • Romet Kreek

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Käsi­raamatud