EE küsib valitsuselt merre tuulejaamade rajamise luba

Valitsus arutab täna õhtul majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi eelnõud, mille järgi algatatakse hoonestuslubade menetlus ja keskkonnamõju hindamine merre tuuleelektrijaamade rajamiseks.

Taotlused Liivi lahe Kihnu ja Ruhnu saarte piirkonda ning Häädemeeste valla rannajoone lähedusse tuuleelektrijaamade püstitamiseks on esitanud Eesti Energia Taastuvenergia Ettevõte.

Hoonestuslubasid taotletakse 50 aastaks, mis on ligikaudu pool ehitiste eeldatavast püsimise ajast. Vajadusel on tulevikus võimalik nimetatud tähtaega pikendada, kuna püsiva vundamendi tõttu ei ole vaja rajatise baasi uuendada, küll aga tuleb korduvalt välja vahetada generaator, seisab selgitus valitsuse istungi päevakorras.

Ettepaneku hoonestuslubade menetluste algatamiseks või algatamata jätmiseks saab veeseaduse alusel teha majandus- ja kommunikatsiooniministeerium pärast keskkonna-, kaitse- ja siseministeeriumi, veeteede ameti, lennuameti ja muinsuskaitseameti põhjendatud arvamuse saamist.

Eesti Energia hoonestuslubade taotluste läbivaatamise ja riigiasutustega kooskõlastamisel ei ole tuvastatud menetluse algatamist välistavaid asjaolusid.

Kabinetinõupidamisel on kavas ülalnimetatud ettepanekuga seonduvalt käsitleda tuuleenergeetika küsimusi laiemalt.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Käsi­raamatud