Aidu põlevkivikarjäär läheb sel suvel sundpuhkusele

Eesti Energia Kaevandused alustab esmaspäeval Narva karjääris tavapärase suvise remondiga, kuid Aidu karjääri töötajaid ootab lisaks põhipuhkusele ka sundpuhkus.

Põlevkivi tootmine seisab Narva karjääris 7. - 13. juunil ning Aidu karjääris 14. juunist 1. augustini, teatas ettevõte reedel.

Narva karjäär vähendab ladude mahtu ja remondib laadimiskompleksi. Tootmise seiskamise ajal jätkub põlevkivi ning killustiku müük laost. „Optimeerime Narva karjääri laovarusid ning teeme ettevalmistusi laadimiskompleksis talveperioodiks, mis võib tulla pingeline,“ kommenteeris Eesti Energia Kaevanduste tootmisdirektor Erik Väli.

Aidu karjäär suurendab kaevandamiseks ettevalmistatud varude mahtu. Karjääri kollektiivpuhkuse ajal on põlevkivi tootmine peatatud, kuid jätkub ekskavaatorite, karjäärikallurite ja rikastusvabriku remont. Samuti toimuvad katendi- ja rekultiveerimistööd ning killustiku laadimine ja müük.

Ka õlikivi tarnega ei tohiks probleeme tekkida, kuna suve tarbeks varuti seda piisavas koguses juba kevadel.

Karjääride töötajad saavad esmalt kätte korralise põhipuhkuse, ülejäänud päevade eest maksab Eesti Energia Kaevandused palka vastavalt seaduses sätestatud töötasu alammäärale. Selleks puhuks on eelnevalt sõlmitud ka pooltevaheline kokkulepe, lisas ettevõte.

Osale arutelus

  • Anne Oja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara