Ligi: valitsus kahtles finantsturgude olukorras

Valitsus kahtles finantsturgude olukorras, mistõttu arvati paremaks Eesti Energias hoopis omakapitali suurendada, ütles rahandusminister Jürgen Ligi.

"Sain ülesande töötada riigi panuse variandiga, mida ka tegin," märkis ta. "Otsuse projekt, mille esitasin, näeb ette laenumandaadi küsimist Riigikogult kuni seitsme miljardi ulatuses, jättes samas paindlikuks raha hulga, ajastuse ja investeeringute iseloomu, ka ei ole riigi panus selle järgi ainuvõimalik rahastamisallikas," täpsustas Ligi.

Ta lisas, et valitsuse otsuse tähtsaim sisu on investeeringu tagamine ning paindlikkus. "Meil pole vastust küsimusele, miks koguda jaaniks kokku seitse miljardit investorite raha, kui vajadus tekib mitte enne aastaid 2011-12 ning hinnang summale muutub ajas," tõdes Ligi.

Selleks, et otsustada erainvestorite kaasamine, tahab valitsus suuremat selgust põlevkivi- ja CO² poliitikate arengutes ning tegelikult ka õlitööstuse tehnoloogilistes väljavaadetes, samuti kaheldi finantsturgude olukorras, märkis ta. 

"Riigi panust ei eelistatud IPO-le, küll aga on ta tõenäolisem esimeses etapis," rõhutas Ligi. "Riik peaks investeeringuks raha laenama, mille otstarbekuse hindamiseks on meil piisavalt aega," lisas ta.

Osale arutelus

  • Jaana Pikalev

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara