Keskkonnaamet on vastu Liivi lahe tuulepargi rajamisele hoonestusloa alusel

Keskkonnaamet on vastu Liivi lahe tuulepargi rajamisele hoonestusloa alusel, leides, et parkide rajamiseks tuleb esmalt algatada üleriigiline meretuuleparkide teemaplaneering.

Keskkonnaamet on seisukohal, et tuuleparkide rajamist merre ei tohi käsitada üksikute arendusprojektide kaupa, kuna tuuleelektrijaamade rajamine on olulise keskkonnamõjuga tegevus, kirjutas Oma Saar.  Selleks on vaja üleriiklikku teemaplaneeringut, mille raames oleks võimalik analüüsida alternatiivseid asukohti ja samas teha vajalikud alusuuringud kumulatiivse mõju hindamiseks.

Üksikute arenduste kaupa tegutsedes on keskkonnaameti hinnangul suur oht pöördumatult kahjustada kaitstavaid väärtusi, teatas amet kirjas keskkonnaministeeriumile.

Keskkonnaamet väljendas oma seisukohta pärast tutvumist Eesti Energia esitatud taotlusega hoonestusloa saamiseks Kihnuedela, Kihnukrundi, Kihnulõuna, Ruhnu ja Jaagupi pargialale ning OÜ Neugrund taotlusega hoonestusloa saamiseks Neugrundi madalale tuuleparkide rajamiseks.

Ruhnu elanikud muretsevad, et kavandatav jaam võib mõjutada looduskeskkonda ning Ruhnu elanikele olulisi õhu- ja mereühendusi. Eesti Energia tuleb oma plaane Ruhnule tutvustama mai alguses.

Osale arutelus

  • Jaana Pikalev

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Käsi­raamatud