Soome suurim trükikoda hakkab koondama

TS-Yhtymääle kuuluv Soome suurim trükikoda hansaprint alustab ametiühingutega läbirääkimisi 170 inimese koondamiseks, kirjutab Yle Uutiset.

Koondamise on seotud nii tootmise ümberkorraldamise kui majandusliku olukorraga. Hansaprint korraldab ettevõtte turuolukorrale vastavaks.

„Trükkimise kaubavahetus on Soomes esimest korda kogu ajaloo jooksul negatiivne ehk Soome toob trükiseid rohkem sisse kui viib välja,“ ütles hansaprinti tegevjuht Timo Ketonen.

Tema sõnul on digitaalne turundus ja elektronpost kasvuteel. „Traditsiooniline trükkimine hääbub, mida hansaprint võib näha näiteks kasutusjuhendite ja telefoniraamatute trükkimise vähenemisest,“ rääkis Ketonen. „Teiseks on ka meedias trükimeedia taandumas, mis on viinud sinnamaani, et Hansaprindi trükitud lehtede lehekülgede arv on vähenenud.“

Hansaprindi Turu üksuse usaldusisiku Mikael Kaartoaho sõnul ei tulnud koondamiskava täieliku üllatusena. „Pikka aega on olnud juba sundpuhkusi ja muud säärast ja ei saa eitada, et tööd on vähem,“ nentis ta.

Osale arutelus

  • Anu Jõgi

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara