Erametsaliit otsib parimaid metsamajandajaid

Eesti Erametsaliit kuulutab välja konkursi parimate talumetsade majandajate leidmiseks, keda autasustada juuli lõpus toimuvatel Jäneda Talupäevadel.

Konkursil osalevad nii suured kui ka väikesed metsaomanikud, osalejalt eeldatakse, et ta on mõne metsaomanikke ühendava seltsingu või ühingu liige, tegeleb kohaliku elu-olu arendamisega, on seotud mõne metsandusliku projektiga (nt PEFC sertifikaadi omandamine, taastuvenergia/bioenergia), on andnud oma metsale lisandväärtuse (nt puhkerajatised, loodussaaduste varumine).

Piirkondlikud tugiisikud koos maakonna kohalike organisatsioonidega valivad välja piirkondade parimad, keda omakorda hindab Eesti Erametsaliidu moodustatud komisjon ja valib esimesed kolm, kelle hulgast valitakse konkursi võitja.

Talumetsamajandajate konkursil hinnatakse:

Raietöödel kvaliteeti ja metsamajandamise kavas planeeritu täitmist. Lageraietele seemnepuude jätmist, elujõulise järelkasvu säilitamist, raiejäätmete koristamist, bioloogilise mitmekesisuse säilitamiseks vajalikke nõuete täitmist.

Metsa taastamisel raielankide uuenemist ja  metsamajandamise kavas planeeritud hooldamistööde kvaliteeti.

Metsaparandamisel kuivendamise vajadust, teede korrashoidu ja kraavide puhastamist.

Majandamisel varutud puidu kvaliteeti ja üldist tulukust.

Parima talumetsamajandaja konkurss on Erametsaliidul kujunenud pikaajaliseks traditsiooniks – tänavu toimub konkurss 17. korda.

 

Osale arutelus

  • Ain Alvela

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara