Kohus algatas ASi Glaskek saneerimismenetluse

Harju Maakohus algatas eile ASi Glaskek juhatuse avalduse ja äriühingu suurima finantseerija teadmisel ettevõtte saneerimismenetluse saneerimisseaduse alusel, kuigi ettevõtte restruktureerimist alustati juba aasta varem.

Saneerimismenetluse algatamise eesmärk on tagada ettevõtte maksimaalne tööhõive keerulises majanduskeskkonnas ja ettevõtte võlausaldajate nõuete täitmine, teatas ettevõte ning lisas, et Glaskeki majandustegevus jätkub tavapärasel viisil. 

Glaskeki juhatuse esimehe Indrek Pajuri sõnul teeb ettevõtte juhtkond aktiivset koostööd kontserni finantseerivate pankadega. „Turuperspektiiv on meie jaoks paranemas, kuna oleme suutnud avada uusi eksportturge“ sõnas Pajuri.

„Glaskekil on olemas kaasaegsed tootmishooned ja -seadmed, ettevõte annab tööd enam kui kahesajale inimesele. Nende töökohtade ja väärtuste säilitamiseks viisimegi sisse saneerimisavalduse, et aktsionärid ning juhtorganid saaksid koos pankadega leida optimaalseimad lahendused.“

AS Glaskek ühendas 2009. aastal mitmed tütarfirmad, et vähendada kulubaasi ja teha ettevõtte struktuur lihtsamaks. Pajuri sõnul on andnud tegevuste konsolideerimine arvestatavat efekti. 
 

Osale arutelus

  • Väinu Rozental

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

HILTI is looking for a SALES REPRESENTATIVE

Manpower OÜ

03. november 2017

Tööstusliidrid

Teabevara