Valgevene sattus energeetilisse lõksu

Naftatollide teema väljus tolliliidu raamest ja Valgevene jäi sellega lõplikult Moskva tahtmisele alla, vahendas uudisteportaal charter97.org.

Tolliliidu komisjon kooskõlastas pärast pikki läbirääkimisi lõplikult tolliliidu koodeksi Venemaa, Kasahstani ja Valgevene ühistegevuseks. Koodeks jõustub 1. juulist, kirjutas Kommersant.

Venemaa makstavate nafta eksporditollide küsimust tolliliidu raames ei arutata, küll aga tuleb see ehk jutuks 2012. aastaks loodava ühtse majandusruumi loomisel. Võimalik, et eksporditolle ei arutata üldse, lisas charter97.org.

Imporditollide jagamisel tegi Venemaa mõningaid järeleandmisi. Täpseid numbreid pole praegu välja käidud, kuid jaanuaris oletati, et Venemaa saab imporditollidest 86,5%, Kasahstan 8,5% ja Valgevene 5%. Valgevene tahtis samas oma osa kõigest väest suurendada ja Venemaa oli lõpuks sunnitud järeleandmisi tegema.

Nagu teatas "Nasha Niva", on Valgevene majandusteoreetikud väitnud, et tolliliidul pole Valgevene jaoks mingit mõtet, kui see ei hõlma energiateemasid.

Osale arutelus

  • Anne Oja

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Käsi­raamatud