Eile tarbiti Eestis läbi aegade suurim kogus elektrit

Eile õhtul kell 17.40-17.45 fikseeriti Eleringis Eesti elektrienergia juhtimiskeskuses kõigi aegade elektritarbimise rekord 1577,5 megavatti.

Elektritarbimise rekordi fikseeris elektrisüsteemi reaalajas juhtimiseks ja monitooringuks kasutatav juhtimissüsteem, kuhu kogutakse kokku elektrisüsteemi juhtimiseks vajalikud andmed kõikidest Eleringi alajaamadest, suurematelt tootjatelt ja samuti ka naaberriikide elektrisüsteemidest.

Suure tarbimise põhjuseks on väga külm ilm (koos tuulega) ja juba pikemalt jätkunud külmaperiood. Seoses külmadega on Eleringile kuuluv elektrivõrk koormatud tavalisest intensiivsemalt.

Eleringi Eesti elektrienergia juhtimiskeskuse andmetel on elektriseadmed külmale seni hästi vastu pidanud ning probleeme elektrienergia ülekandega esinenud ei ole.

Eelmine rekord pärineb aastast 2006, kui viieminutilise tipukoormuse mõõtmisel tarbiti keskmiselt 1555 MW elektrienergiat.

Eile õhtul toimunud omaniku vahetumise järel sai Eleringi täisomanikuks turuosalise Eesti Energia asemel majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kaudu riik. Elering vastutab Eesti elektrisüsteemi kui terviku toimimise eest, et igal ajahetkel oleks tagatud tarbijatele nõuetekohase kvaliteediga elektrivarustus.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Käsi­raamatud